top of page

NOWOCZESNA IMPLANTOLOGIA.. w klinice EKSTRA MED

W Klinice stomatologicznej EKSTRA MED bardzo dużą uwagę poświęcamy poprawie stanu zdrowia i samopoczucia u pacjentów zmagających się z większymi lub mniejszymi brakami w uzębieniu. Implantologia stomatologiczna jest naszą specjalnością, do dyspozycji pacjenta pozostaje najlepszy zespół implantologiczny w regionie, którym kieruje znakomity Dr Andrzej Pawelec; znany z perfekcyjnych prac oraz licznego zadowolenia pacjentów Woj. Świętokrzyskiego, Podkarpackiego i nie tylko !

e7c71f295ea3e19becdb1142b18e5fbc_large_edited.png

Czym są implanty i jak zastępują zęby ?

Piękne zęby to gwarancja pięknego uśmiechu. Współczesna implantologia wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów, by zapewniać olśniewający uśmiech również osobom, które borykają się
z problemem braków w uzębieniu. Dzięki możliwościom jakie oferuje innowacyjna stomatologia każdy może cieszyć się naturalnie wyglądającym, pełnym zdrowia uśmiechem. Uzupełnienie luk wymaga jednak odpowiedniego przygotowania podłoża do zamocowania koron. Ważne, by było ono bezpieczne, skuteczne i dawało trwałe efekty. Implant zastępuje korzeń zęba, pozwala na przytwierdzenie do niego sztucznej korony bez niszczenia przylegających zębów, co daje doskonałe efekty wizualne. Proteza zęba osadzona na implancie jest trudna do odróżnienia względem naturalnego uzębienia, do złudzenia przypomina je nie tylko w wyglądzie, ale i w pełnieniu swojej roli.

8d35110a77c31a230c4d723bec0e52a604e208ab (1).jpg
MEDIF_C1_grafika1_edited.png

Choć niewidoczny dla oka, implant odgrywa znaczącą rolę w zabiegu odbudowania utraconych zębów. Od jego właściwości zależy wiele istotnych czynników mających wymierny wpływ na finalny efekt zabiegu. Istnieje wiele modeli implantów, które na pierwszy rzut oka nie różnią się znacząco między sobą, jednak nie należy zapominać o tym, iż każdy detal konstrukcji danego modelu ma konkretne znaczenie i wpływa na finalny efekt terapii. Niezmiernie ważną rolę pełnią również czynniki niewidoczne gołym okiem, takie jak czystość materiału czy jego jakość. Wybór sprawdzonego modelu pozwoli w pełni cieszyć się zdrowym uśmiechem bez zbędnego ryzyka. Zaawansowany technologicznie implant C1 MIS został dokładnie zaprojektowany oraz przetestowany z myślą o największej skuteczności i bezpieczeństwie zabiegu.

Bezpieczne i sprawdzone systemy implantologiczne

Kształt – Każde z zastosowanych rozwiązań w budowie implantu ma wpływ na późniejszy sukces kliniczny. C1 MIS posiada stożkowy, zwężający się ku dołowi kształt, co pomaga zachować większą przestrzeń na regenerację kości w miejscu wszczepu. Brzegi implantu uformowane są w mikropierścienie, a gwint zakończony podwójnie, co zwiększa powierzchnię kontaktu tytanu z kością, pozwala osiągnąć lepszą osteointegrację i finalnie zapewnia długotrwały sukces kliniczny. Płaskie zakończenie zwiększa bezpieczeństwo procedury osadzenia implantu w kości oraz pomaga wytrzymywać późniejsze obciążenia, którym podlegają naturalne korzenie zębów.

Połączenie stożkowe – Implant łączy się z mocowaniem korony za pomocą stożka opartego na sześciu punktach styku. Rozwiązanie to zapewnia doskonałe umocowanie implantu oraz szczelność w obszarze implant-łącznik, co ma wpływ zarówno na lepsze wgajanie wszczepu, jak i zmniejsza ryzyko zakażeń bakteryjnych podczas późniejszej pielęgnacji.

Surowiec – Do produkcji implantów MIS stosuje się najwyższej jakości tytan, który jest bezpieczny dla zdrowia pacjenta, ma doskonałą czystość powierzchni i umożliwia długoletnie użytkowanianie. Dodatkowo powierzchnia implantów C1 jest piaskowana i wytrawiana kwasem, co sprzyja procesom osteointegracji. Implanty C1 posiadają dożywotnią gwarancję oraz liczne certyfikaty potwierdzające ich jakość.

Kompletny pakiet – Implant C1 dostarczany jest w kompletnym pakiecie, który umożliwia lekarzowi wybór między zastosowaniem jedno- lub dwuetapowej procedury zabiegu. W zestawie z implantem otrzymuje się specjalnie skalibrowane wiertło ostateczne, dedykowane jednemu pacjentowi, gwarantujące bezpieczeństwo i higienę zabiegu.

MEDIF_C1_grafika2.jpg
MEDIF_C1_grafika3.jpg
MEDIF_C1_grafika4.jpg
MEDIF_C1_grafika6.jpg

Przebieg leczenia implantologicznego

66822668fdc256c6d0b0735c939b36d69e3b273a.png

Etap I

Wszczepianie implantu zębów rozpoczyna się od konsultacji stomatologicznej, podczas której lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, sprawdza stan uzębienia i całej jamy ustnej, a także bada jego warunki kostne.

 

Etap II

Wszczepianie implantu wykonuje się w znieczuleniu miejscowym - tak, aby cały zabieg był dla pacjenta jak najmniej bolesny. Właściwy proces wszczepiania implantu rozpoczyna się od zabiegu chirurgicznego, podczas którego chirurg stomatologiczny wywierca otwór w kości. Stanowi on miejsce na wkręcany w następnej kolejności implant. Po wszystkim lekarz sprawdza czy implant jest stabilny, a następnie zaszywa ranę.

 

Etap III

Mniej więcej po 3-6 miesiącach od wszczepienia implantu lekarz odsłania implant i wkręca śrubę gojącą. Na tym etapie można zająć się odbudową protetyczną

 

Etap IV

 Dzięki pobranym wcześniej wyciskom protetycznym, implantolog w ostatnim etapie mocuje sztuczny ząb (korona, proteza lub most na implantach) w jamie ustnej pacjenta i informuje go, jak postępować na co dzień z higieną ust. 

usmiech marzen.png

W klinice EKSTRA MED wykonujemy odbudowy na implantach całego uzębienia oraz pojedynczych braków

LOGO-PSI-03.png
LOGO-EUROPE-04-1024x243.png
bottom of page