top of page
Szelki dla nastolatków

Leczenie BEZ BÓLU - Tu nie boli !

Przychodząc do naszej Kliniki nie musisz się absolutnie niczego bać. Przekonasz się już na pierwszej wizycie!

LECZENIE BEZ BÓLU

Paniczny lęk przed dentystą określa się mianem dentofobii. Wiele osób z obawy przed silnym bólem podczas leczenia, zwleka z wizytą u lekarza stomatologa i decyduje się na nią dopiero wówczas, gdy sytuacja zrobi się już bardzo poważna. Raz doświadczony ból w gabinecie stomatologicznym pozostawia ślad w pamięci na długo i skutecznie zniechęca do odwiedzana gabinetów stomatologicznych.

logo.png

W Klinice EKSTRA MED przeprowadzenie procedury stomatologicznej w komfortowy i bezbolesny sposób jest możliwe nie tylko za pomocą tradycyjnego znieczulenia lub rewelacyjnego znieczulenia komputerowego, ale również dzięki możliwości zastosowania sedacji wziewnej !! (gazu rozweselającego)

dentapen-syringe-2x_0_0.jpg

SEDACJA WZIEWNA

2.jpg

ZNIECZULENIE KOMUPTEROWE

oferujemy możliwość skorzystania z najnowszych osiągnięć technologicznych. Jednym z nich jest znieczulenie komputerowe Dentapen. Urządzenie automatycznie, w bardzo delikatny i w pełni bezpieczny sposób podaje środek znieczulający dzięki czemu Pacjent nie czuje nieprzyjemnego momentu wkłucia . Nowa Technologia umożliwia kontrolowanie przepływu znieczulenia, dzięki czemu nie ma dyskomfortu związanego z rozpieraniem tkanek. Dentapen nie wzbudza złych skojarzeń z zastrzykiem ponieważ wyglądem przypomina długopis . Stosujemy wyłącznie sprawdzone i bezpieczne dla Pacjentów metody znieczulenia. W zdecydowanej większości mogą być one stosowane zarówno u Pacjentów dorosłych, jak i u dzieci, osób w podeszłym wieku bądź kobiet w ciąży.

SEDACJA WZIEWNA polega na podaniu poprzez maseczkę, zakładaną na nos, podtlenku azotu, który wprowadza Pacjenta w stan maksymalnego odprężenia, znosi uczucie lęku, ogranicza dolegliwości bólowe, pozwala się zrelaksować i wyciszyć. Dużą zaletą tej metody jest szybkie ustąpienie działania gazu po zakończonym zabiegu. Podtlenek azotu jest nieszkodliwy dla organizmu i nie powoduje utraty świadomości.

Doświadczony zespół lekarzy podchodzi indywidualnie i z empatią do każdego Pacjenta. Przyjazna atmosfera, którą tworzy personel ma kluczowe znaczenie dla całego przebiegu leczenia, zwłaszcza u Pacjentów z dentofobią oraz w przypadku dzieci, które dopiero rozpoczynają „przygodę” u dentysty. Wiemy jak ważne są pierwsze doświadczenia małych Pacjentów, bo od nich zależy podejście do profilaktyki i leczenia zębów w przyszłości.

Dziewczyna u dentysty
bottom of page